Dárková karta
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz) přes DALL-E

Dárková karta COOP: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta COOP umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech COOP (pozor, zřejmě vždy jenom pod příslušnou divizí, třeba COOP HB, COOP Tábor…), které nabízí potraviny, méně pak „non-food“ (tedy věci nepotravinového typu, například drogerii, domácí potřeby apod.). Zakoupit ji můžete pouze na prodejnách a uplatnit ji lze na příslušné pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta COOP je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě COOP

  • ne všechny obchody COOP dárkovou kartu podporují (vždy pouze vybrané divize), všechny by však měly prodávat i přijímat dárkové poukazy
  • dárkové karty COOP je možné nabít v libovolné hodnotě 300 až 5 000 Kč, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka když dáte 500 Kč, dostanete kartu 500 Kč)
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je 12 měsíců od data zakoupení, případně do vyčerpání jejího limitu (do kdy je platná můžete kdykoliv ověřit dle postupu níže)

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta COOP?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být od 300 do 5 000 Kč a hodnotu si můžete libovolně zvolit sami. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou COOP?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. V podstatě to je stejné, jako byste předávali stravenku nebo lístek za vrácené lahve. Částku na kartě přitom nemusíte utratit celou, ale postupně, a lze ji kombinovat s hotovostí nebo stravenkami.

Jak aktivovat dárkovou kartu COOP?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta COOP se aktivuje po jejím zakoupení, potažmo nabití na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta COOP aktivována.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě COOP se můžete nechat ověřit na příslušné pobočce u pokladny.

Jakou platnost má dárková karta COOP?

Lhůta pro její využití je 12 měsíců a začíná běžet ode dne jejího zakoupení, resp. nabití. V případě, že ji nestihnete během ročního období využít, částka propadne.

Jak si pořídit dárkovou kartu COOP?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na vybraných prodejnách COOP ve fyzické podobě (není dostupná na každé pobočce a některé divize ji nenabízí vůbec).

Více informací o dárkové kartě COOP se dozvíte na oficiálních stránkách (COOP Havlíčkův Brod, ale podmínky bývají všude stejné).

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.