Dárková karta
Zdroj fotografie: Lukáš Altman (Ossel.cz) přes DALL-E

Dárková karta Billa: aktivace, použití, zůstatek, platnost, PIN a další info

Dárková karta Billa umožňuje nákup jakéhokoliv zboží v obchodech Billa, které nabízí jak potraviny, tak „non-food“ (tedy věci nepotravinového typu, například domácí spotřebiče a jinou elektroniku, nádobí, oblečení, drogerii, domácí potřeby apod.). Zakoupit ji můžete pouze na prodejnách a uplatnit ji lze na jakékoliv pobočce v ČR, přičemž není vázána na jméno – dárková karta Billa je jednoduše přenosná, takže ji můžete darovat komukoliv jako dárek, poděkování aj.

Informace o dárkové kartě Billa

  • dárkové karty Billa je možné nabít v libovolné hodnotě 200 až 5 000 Kč, přičemž za jejich pořízení nehradíte žádný poplatek (zkrátka když dáte 500 Kč, dostanete kartu 500 Kč); kartu lze také zakoupit za body v rámci některých věrnostních programů
  • k zaplacení jich lze využít libovolný počet
  • při nákupu nemusíte využít celou její hodnotu, až do její max. výše z ní bude stržena libovolná částka, zatímco zbytek využijete jindy
  • platnost dárkové karty je NEOMEZENÁ, případně do vyčerpání jejího limitu (lze ji opětovně dobíjet a využívat tak stále stejný nosič)

Odpovědi na časté otázky

Jak funguje dárková karta Billa?

V podstatě jde o platební kartu, na níž je předplacena určitá částka – konkrétně to může být od 200 do 5 000 Kč a hodnotu si můžete libovolně zvolit sami. Dárkovou kartu jednoduše předáte u pokladny k zaplacení, kdy bude z konečné ceny odečtena právě částka na kartě. Využít ji přitom můžete celou, ale také jenom z části a zbytek si nechat na příště.

Jak platit dárkovou kartou Billa?

U pokladny ji stačí předat obsluze (pokladní/mu), která ji načte a odečte tak z konečné ceny za nákup její hodnotu, ať už celou nebo zbývající. V podstatě to je stejné, jako byste předávali stravenku nebo lístek za vrácené lahve. Jenom pozor, že pokud máte například dárkovou kartu Billa na 250 Kč a nákup stojí 300 Kč, musíte využít k jeho úhradě celou hodnotu karty – má to však výjimku, pokud nejdříve uhradíte část nákupu třeba stravenkou – poté vám na dárkové kartě jednoduše nějaké peníze zůstanou.

Jak aktivovat dárkovou kartu Billa?

Samotný nosič je bezcenný, dárková karta Billa se aktivuje po jejím zakoupení, potažmo nabití na kterékoliv prodejně tím, že ji pracovník pokladny naskenuje, přičemž to následně potvrzuje ještě vydaná účtenka, na níž je vidět číslo karty – takže kdyby se náhodou stalo, že proces selhal, pomocí této účtenky prokážete, že měla být dárková karta Billa aktivována.

Jak zjistit, kolik mám peněz na dárkové kartě?

Aktuální zůstatek na dárkové kartě Billa uvidíte vždy na účtence za nákup, který jste platili právě dárkovou kartou Billa, případně si ho můžete nechat ověřit na kterékoliv pobočce u pokladny.

Jakou platnost má dárková karta Billa?

Lhůta pro její využití je neomezená, takže je jedno, zda peníze využijete do 1 roku od zakoupení, resp. nabití, nebo v průběhu několika let.

Jak si pořídit dárkovou kartu Billa?

Jako fyzická osoba (spotřebitel) ji můžete zakoupit na kterékoliv prodejně Billa ve fyzické podobě.

Více informací o dárkové kartě Billa se dozvíte na oficiálních stránkách.

Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.