Přihlášení do bankovnictví ČSOB

Přihlášení do bankovnictví ČSOB

V internetovém a mobilním bankovnictví ČSOB můžete obsloužit jak běžný účet a spořicí účet, tak třeba požádat o půjčku (na splátky, kontokorent, kreditní kartu…) nebo potvrdit on-line platbu. Metod přihlášení přitom existuje více podle toho, zda chcete vstoupit do internetového bankovnictví (typicky přes počítač, ale jde to i na tabletu nebo telefonu v prohlížeči) nebo toho mobilního, a zda užíváte Smart klíč, který nahrazuje potvrzovací SMS kódy (ty lze ale stále využívat), případně čipovou kartu.

Přihlášení (internetové bankovnictví) ČSOB

K přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB přes web (internetový prohlížeč) používejte vždy jenom oficiální stránky https://identita.csob.cz/prihlaseni/#csob-ib, zadejte uživatelské jméno a heslo. Dříve jste se mohli setkat s adresou online.csob.cz, avšak místo ní je teď ta uvedená.

Přihlášení (mobilní bankovnictví) ČSOB

K přihlášení do mobilního bankovnictví ČSOB používejte vždy pouze mobilní aplikaci Smart (máte-li ji v telefonu staženou, budete po kliknutí na oficiální stránky https://identita.csob.cz/prihlaseni/#csob-ib přesměrováni právě do ní – pakliže ale máte automatické otevírání v aplikaci zakázané, otevře se přihlašovací stránka v internetovém prohlížeči, kde se můžete přihlásit totožně jako na PC, návod je níže).

Jak se přihlásit do internetového bankovnictví ČSOB

Tato metoda je možná, máte-li mobilní aplikaci ČSOB Smart klíč, která slouží k potvrzení přihlášení do internetového bankovnictví (jedná se o další bezpečnostní prvek):

 1. Jako první přejděte na přihlášení do internetového bankovnictví (na počítači se stránka zobrazí klasicky v prohlížeči, kdežto na mobilu – máte-li stažené ČSOB Smart – se rovnou otevře aplikace)
 2. Zadejte uživatelské jméno a heslo a klepněte na „Přihlásit“ (jestliže máte povolené biometrické ověření, postačí na mobilu otisknout prst / nasnímat obličej)

Přihlášení do bankovnictví ČSOB přes SMS

Kdo ještě nepřešel na ČSOB Smart klíč, který nahrazuje kódy z textových zpráv, může použít starší metodu, kdy potvrdí přihlášení do internetového bankovnictví ČSOB přes SMS kód:

 1. Jako první přejděte na přihlášení do internetového bankovnictví (na počítači se stránka zobrazí v prohlížeči, kdežto na mobilu – máte-li stažené ČSOB Smart – se rovnou otevře aplikace)
 2. Zadejte uživatelské jméno a heslo a klepněte na „Přihlásit“
 3. Následně vám během několika vteřin dorazí do SMS kód, který je nutné opsat
Videonávod, jak se přihlásit do ČSOB bankovnictví pomocí SMS

Přihlášení do bankovnictví ČSOB přes čipovou kartu

Jestliže máte nejvyšší formu zabezpečení, jakou banka nabízí, tedy čipovou kartu, stejně jako čtečku čipových karet, program SecureStore Card Manager a rozšíření prohlížeče elektronický podpis ČSOB pro práci s čipovou kartou, je přihlášení do bankovnictví ČSOB následující:

 1. V prvním kroku přejděte na přihlášení do internetového bankovnictví
 2. Přepněte způsob na „Certifikát“ (defaultně je kombinace jména a hesla)
 3. Čipovou kartu vložte do čtečky
 4. Následně klepněte na „Přihlásit“
 5. Vyčkejte, než se načte rozšíření v prohlížeči
 6. Zadejte PIN kód a pokračujte tlačítkem „OK“
Lukáš Altman
Vyznat se ve světe financí je někdy těžké; snažím se ho proto prezentovat jasně a srozumitelně, přinášet zajímavé nápady a tipy, i upozorňovat na nedostatky, neboť nemám rád nekalé praktiky a nefér jednání. Financím se věnuji soustavně od roku 2013, mj. informuji o půjčkách, zhodnocení peněz (spoření, investice), bankovních i jiných účtech, platebních a věrnostních kartách, slevách a dalším. Vedle toho pomáhám poznávat „státní aparát“, a to jak běžným lidem, tak OSVČ a firmám.